محل تبلیغات شما

سلام. امروز من قصد دارم به شما نشان دهم که چگونه یک لیزر سوزاننده قدرتمند را با استفاده از DVD-RW بسازید.

قبل از اینکه شروع کنید، باید توجه داشته باشید که این لیزر بسیار قدرتمند است و می تواند به طور جدی به چشم شما آسیب برساند؛ پس مراقب باشید!

لیزر سوزاننده قدرتمند با استفاده از DVD_RW

مراحل ساخت لیزر سوزاننده قدرتمند

مرحله 1: دیود

اولین چیزی که ما نیاز داریم یک دیود لیزری است. برای این کار به یک دی وی دی رایتر نیاز داریم که باید آن را باز کنیم و قسمت متحرک لنزها را پیدا کنیم. معمولا دو دیود مادون قرمز برای CD و یک دیود لیزر قرمز برای DVD دیده می شود.

دیود لیزر سوزاننده قدرتمنددیود لیزر سوزاننده قدرتمند

دیود را با دقت از محفظه خنک کننده (Heatsink) آن بیرون بیاورید؛ بهتر است قبل از شروع به انجام این کار، لحیم های تمام پایانه های دیود را آزاد کنید تا از آسیب دیدن توسط الکتریسیته ساکن جلوگیری شود.

همچنین ببینید:  پروژه کنترل دما با میکروکنترلر به همراه نمایشگر دما

دیود لیزر سوزاننده قدرتمند

بقیه قطعات را نگه دارید؛ لنزها و آهنرباهای نئودیموم ممکن است بدردتان بخورد و شاید بخواهید از آنها استفاده کنید.

اگر DVD-RW ندارید می توانید از دیودهای شماره: LPC836 را خریداری کنید که قدرتمندترین آنهاست و در مشعل استفاده می شود.

LPC836

مرحله 2: اپتیک

در مورد اپتیک، همانطور که قبلا گفتم، می توانید از لنز های خود DVD-RW استفاده کنید؛ اما باید بدانید که چگونه آنها را استفاده کنید.

پیشنهاد می کنم که یک ماژول آماده لیزر بگیرید و دیود آن را با دیودی که در اختیار دارید تعویض کنید.

ماژول آماده لیزر

مرحله 3: درایور

گام بعدی ساختن راه انداز دیود لیزر است. متأسفانه ما نمی توانیم دیود را به صورت مستقیم به باتری متصل کنیم، زیرا بلافاصله خواهد سوخت! بنابراین ما نیاز به ساخت یک مدار ساده داریم تا بتوانیم جریان اعمال شده به دیود را محدود کنیم.

مدار اشتباه برای راه انداز دیود لیزرمدار راه انداز دیود لیزر

همانطور که می بینید، در این مدار تنها دو قطعه وجود دارد:

• آیسی رگولاتور LM317
  • مقاومت 3.3 اهم 2 وات

من همچنین از هیت سینک استفاده می کنم، اما آیسی کاملا سرد است؛ بنابراین شما به آن نیازی ندارید.

LM317 و هیت سینک جهت جلوگیری از گرم شدن

از تراشه LM317 در اینجا به عنوان Current Limitter یا به فارسی: محدود کننده جریان استفاده شده است.

مقاومت 3.3 اهم به دو پایه Adj و Out آیسی LM317 و سیم مثبت باتری به پایه In متصل است؛ و خروجی جهت اتصال به LED از پایه Adj گرفته شده است. برای راه اندازی مدار به 4 باتری قلمی 1.5 ولت نیاز داریم.

نام و ترتیب پایه های LED در شکل زیر مشخص شده است:

پایه های دیود لیزر

مرحله 4: پایان کار

می توانید تمام متعلقات این لیزر سوزاننده را درون یک جعبه جاسازی کنید و آن را همراه خود داشته باشید.

لیزر سوزاننده قدرتمند

اجرای پروژه‌های اتوماسیون صنعتی ویژه صنایع کوچک و بزرگ

یک مدار چراغ اضطراری ارزان قیمت برای خودتان بسازید

لیزر سوزاننده قدرتمند با استفاده از DVD-RW بسازید

دیود ,لیزر ,استفاده ,یک ,dvd ,های ,دیود را ,لیزر سوزاننده ,dvd rw ,سوزاننده قدرتمند ,را با ,لیزر سوزاننده قدرتمند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آوای سلامتی در مرکز علمی کاربردی آی سودا